top of page

Hangi Butik Pastayı Yaptırmalıyım?

Merhabalar, Butik Pasta yaptırmak istiyorsunuz, fakat o kadar çok seçenek ve üretici var ki hangi tasarımı ve hangi tasarımcıyı tercih edeceğinizi artık seçemez oldunuz. Bu yazımda size bir kaç tüyo vermeye çalışacağım.

Eşinize Doğum Günü Pasta Önerileri:

Öncelikle sipariş tarihiniz mutlaka etkinlik gününden en az 7 gün önce gerçekleşmesine dikkat ediniz. Çünkü tercih edeceğiniz atölyenin hem aynı günde başka etkinlikler için yoğun olmaması, hem de düşündüğünüz butik pasta tasarımının netleşmesi için zamana ihtiyacı olacaktır.

Mutlaka pastanın tazeliğini koruması için etkinlik günü veya 1 gün öncesi geceden hazır olmasına dikkat ediniz.

Ayrıca sipariş vereceğiniz butik pasta tasarımcısının varsa sosyal medya ve web sitelerindeki yorumları inceleyiniz. Bu özel gününüzde sürpriz ile karşılaşmak istemezsiniz.

Eşinizin hangi pastadan hoşlandığını iyi bilmelisiniz. Çikolatalı mı, sade mi, meyveli mi? bu bilgiler pastanın lezzet olarak tatmin edici olması için de çok önemli detaylardır.

Düğün ve Nişan Pastası Önerileri:

Sizin için en önemli gün. Gelinliğiniz kadar iyi hazırlanmış bir düğün pastası istiyorsunuz. Peki ama konseptinize en uygun pastayı nereden bulacaksınız? Kaç kişilik olacak? Davetlilere dağıtılacak mı yoksa strafor dan model pasta mı olacak?

Aklınızda deli sorular olduğunu tahmin edebiliyorum.

Size bir kaç küçük tüyo vereyim.

Nişan pastaları daha sade ve genellikle tek katlı olarak hazırlanmaktadır. Bunun sebebi hem genelde nişan merasimlerine katılan kişi sayısının düğün merasimine göre daha az sayıda olması hem de trend olarak dikdörtgen tek katlı pastaların nişan pastası olarak tasarlanmasıdır. Nişan pastanın renkleri genelde gelin adayımızın kıyafetine uygun olmalıdır.

Düğün pastalarında ise kurgu çok farklı yaratılmalıdır. Minimum adetleri 200 ve üzeri kişi sayısına göre planlanmaktadır.

Bir İnci Butik Pasta Tasarım Atölyesi maksimum 350 kişilik pasta siparişi almaktadır. Lezzetin kaybolmaması ve konseptin bozulmaması için bu rakamın üzerinde çalışmaları genellikle kabul etmemekteyiz.

Butik Pastalar genellikle şeker hamurlu pastalar olarak ta ün yapmıştır. Bir pastayı benzersiz yapan üzerinde uygulanan şeker hamuruna verilen şekillerle ortaya çıkan figürler veya süslemelerdir.

Düğün ve Nişan pastalarında her zaman adet sayısında verilen siparişin %10 üzerinde dilim planlanmaktadır. Bunun sebebi bir davette kişi sayısının değişken olabileceğidir. Siz ebeveynleri rakam olarak planlayabilirsiniz fakat unutmayın ki tatlı olan her ikramda çocuklarda düşünülmelidir.

Bir İnci Butik Pasta ve Kurabiye Tasarım Atölyesinde her pasta veya yan ürün kendi etkinliğimiz gibi planlanır ve sizlere yol gösterilir.

 

Detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

FB.Com: Facebook.com/Birincibutikpasta Ins.Com: Instagram.com/Birincibutikpasta E-posta: bilgi@birincibutikpasta.com WhatsApp: 0533 350 06 82 İletişim Formu için tıklayınız.

Tanıtılan Yazılar
Henüz bu dilde yayınlanmış bir yazı yok
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page